{{ctrl.notification}}
با سفرآقا به سریلانکا سفر کنید

سری لانکا جزیره ای به شکل اشک است که در جنوب آسیا و جنوب کشور هند و اقیانوس هند و قدمت این کشور به 34 هزار سال پیش باز می گردد.

سری لانکا دو پایتخت دارد پایتخت سیاسی آن "سری جایاواردنپورا کوته "و پایتخت تجاری‌اش شهر"کلمبو"می باشد. زبان رسمی مردم این کشور سینهالی می باشد
آب و هوا
آب و هوای سری لانکا در نواحی مختلف متفاوت می باشد و این ویژگی آن را به کشوری برای تمام فصول تبدیل کرده است. نزدیکی این کشور به خط استوا باعث شده است که بیشتر طول سال هوا گرم باشد و دیگر فصول به معنای واقعیشان احساس نشوند. بین ماه های مه تا سپتامبر در نواحی جنوبی و غربی بارندگی وجود دارد و نواحی شمالی و شرقی از اکتبر تا ژانویه بارندگی را تجربه می کندکه این مسئله این امکان را به شما می دهد که اگر در منطقه ای هوا مساعد نبود منطقه دیگری را تجربه نمایید.
سری لانکا کشوری است که دارای مناظر طبیعی و کمیابی در سراسر جهان می باشد. همچنین مردم سری لانکا بسیار خونگرم مهمان نواز می باشند و همواره با روی گشاده و لبخند با گردشگران برخورد می کنند. در این بخش به معرفی جاذبه های گردشگری سری لانکا می پردازیم.
صخره   Sigiriya
 
از اصلی ترین جذابیت های سری لانکا صخره سیگیریا می باشد. در بالای  این صخره تماشایی و بی نظیر قلعه ای به دستور پادشاه کاساپای اول ساخته شده است و قدمت آن به 477 سال پس از میلاد مسیح باز می گردد.
معبد غاری دامبولا(معبد طلایی دامبولا)
قدمت این معبد به سه قرن پیش از میلاد مسیح باز می گردد. در آن زمان این معبد محل اصلی تجمع بوداییان آن زمان بوده است. این معبد شامل 5 غار است که نقاشی های دیواری در آنها به چشم می خورد و 157 مجسمه ریز و درشت و اندازه های مختلف در این معبد دیده می شود.
شهر باستانی انورادهاپورا  Anuradhapura
این شهر قدیمی ترین پایتخت سری لانکا می باشد و از شهر های بسیار قدیمی سر لانکا است. ساخت این شهر چهار قرن پیش از میلاد شروع شد و ادامه آن در قرن یازدهم ساخته شد. یکی از موارد جالب در مورد این شهر درختی  به نام " بو " است که گفته می شود این شهر از شاخه درختی رشد کرده است که بودا زیر آن می نشسته است.
پرورشگاه فیل انورادهاپورا Anaradhapura
این محل، محلی برای پرورش فیل ها  می باشد که در سال 1975 راه اندازی شده و پرجمعیت ترین گله فیل های جهان که به حدود 3000 فیل می رسد در این منطقه زندگی می کنند.
شهر Nuwara Eliya 
 
این شهر با دیگر شهر های سری لانکا متفاوت است وبه دلیل معماری آن به انگلیس کوچک معروف شده است. این شهر در 6000 پایی کوه های نوارا ساخته شده است و آب و هوای آن به نسبت دیگر شهرهای این کشور خنک تر است و مردم سری لانکا در گرما به این شهر پناه می آورند.
مجسمه خوابیده بودا
این مجسمه از جمله دیدنی های سری لانکا می باشد که در شهر انورادهاپورا قرار گرفته است که از بناهای مقدس این کشور به شمار می آید. این مجسمه 300 متر طول دارد که هنر پیکر تراشی آن دوران را نمایش می دهد.
پارک ملی یالا
این پارک از پرطرفدار ترین مناطق گردشگری در سری لانکاست که در کنار اقیانوس هند قرار گرفته است. در این محل تورهای سافاری انجام می شود. همچنین اگر تماشای حیوانات را دوست دارید  در این پارک می توانید حیواناتی تظیر پلنگ، فیل، طاووس، آهو و گوزن و … را از نزدیک ببینید.
غذا
گفته می شود که کشور سری لانکا دارای غذاهای متنوعی می باشد. این کشور چون سالهای بسیاری مستعمره بوده است فرهنگ این کشور ها حتی در غذاهای آن نیز نفوذ و تاثیر داشته است. از جمله غذاهای معروف و محبوب این کشور به تعدادی از آنها اشاره می کنیم .
ماهی کاری مخلوط با برنج، ماهی کاری مخلوط با برنج، ماهی کاری مخلوط با برنج، ماهی کاری مخلوط با برنج، ماهی کاری مخلوط با برنج، فست فود Kottu، املت تخم مرغ Kottu
 
date_range سه شنبه 02 مرداد 1397 remove_red_eye 4601 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0