{{ctrl.notification}}
با سفرآقا به مالدیو سفر کنید

ماله پایتخت کشور جزیره ای مالدیواست که بزرگترین شهر و مرکز تجاری کشور به حساب می آید. این شهر دارای مرز آبی با سریلانکاست و فرودگاهی مجهز و مدرن دارد.

مجمع الجزایر مالدیو متشکل از 1192 جزیره مرجانی است که در پهنه آبی در حدود 90 هزار کیلومتر مربع پراکنده شده و کل مساحت خشکیش 298 کیلومتر مربع است. این مجمع الجزایر در جنوب غربی کرانه های هندوستان قرارگرفته و فاقد تپه ماهور و رودخانه است. از این جزایر فقط 200 عدد مسکونی هستند و 88 جزیره اقامتگاه گردشگری هستند، بزرگترین جزیره 5 کیلومتر مربع مساحت داردو فقط 9 جزیره با مساحتی بیشتر از 2 کیلومتر مربع وجود دارند، هر جزیره شهری کوچک است و برای خودش هتل با تمام امکانات رفاهی را داراست. تردد بین این جزایر با قایق صورت می گیرد و یا می توان از هواپیماهای دریایی همراه با دیدار از مناظر زیبا استفاده کرد.ماله پایتخت کشور جزیره ای مالدیواست که بزرگترین شهر و مرکز تجاری کشور به حساب می آید. این شهر دارای مرز آبی با سریلانکاست و فرودگاهی مجهز و مدرن دارد.

وضعیت آب و هوای مالدیو
آب و هوای مالدیو تحت تاثیر اقیانوس هند و گرمسیری است، دمای هوا در تمام سال بین 24 تا 34 درجه متغیر است. این کشور دو فصل خشک و بارانی دارد، فصل بارانی از اواخر آوریل تا اواخر اکتبر است که بارش آن تحت تاثیر باران های موسمی هند،همراه با باد و طوفان است. در تابستان با وجود رطوبت بالا، نسیم خنک از جانب دریا، گرما را تعدیل می کند.


جاذبه های گردشگری در مالدیو

بازارهای محلی در ماله
این بازارها پر از رنگ و بو هستند و فروشندگان با عود و ادویه های مختلف، عطرهای هندی و عربی، پارچه های کتانی و وسایل تزیینی با چوب نارگیل و صدف و ساخته دست هنرمندانی که همانجا مشغول فروش صنایع دستی خود هستند، همه با هم جمع شده اند و محیط پر آب و رنگی به وجود می آورند که دیدارش دلپذیر است.

گشت و گذار در شهر ماله
در این شهر کوچک فعالیت های جالبی می شود انجام داد، ماله دارای مساجد و موزه های جالب زیادی است. قدیمی ترین مسجد کشور « هاکارو میسکی» نام دارد و در سال 1656 ساخته شده. از جمله مکان های دیگر به گالری هنر ملی، استادیوم ملی و پارک سلطان می شود اشاره کرد.

غواصی در صخره موز
این صخره مرجانی زیبایی های منحصر به فردی دارد که شهرت آن را بین المللی ساخته. محدوده ای محافظت شده ی دریای با غارهای متعدد، برآمدگی ها و خطوط صخره ای شاخص، زیبایی سحرانگیزی می آفریند. گونه های دریایی مختلفی در این بافت مرجانی غنی یافت می شود از جمله،  ماهی‌های "گراپِر" (Groper)، "باراکودا" (Barracuda)، "مورِی‌ها" (Morays)، "جکفیش" (Jackfish)، "اِسنپر" (Snapper) و دیگر گونه‌ها.

موزه ملی
موزه ملی در پارک سلطان قرار دارد و مهمترین مقصد گردشگری مالدیو است. در این موزه که در نوامبر 1952 گشایش یافته اشیای قیمتی و عتیقه که نمایانگر تاریخ و فرهنگ کشور است گرد آوری شده،از جمله، لباس های تاریخی، جواهرات و سنگهای قیمتی و سلطنتی.

کاخ ریاست جمهوری مالدیو
کاخ ریاست جمهوری مالدیو که مدتی به عنوان مقر حکومتی هم بوده در سال 1906 ساختش آغاز شده و قبل از شروع جنگ جهانی اول پایان یافته. بعد از اینکه در سال 1953 در کشور اعلام جمهوری شد این ساختمان تا سال 1986 به دفتر ریاست جمهوری اختصاص داشت و در حال حاضر مکانی با معماری قدیمی و شگفت انگیز برای بازدید گردشگران است.

جزیره باتالا
این جزیره زیبای مرجانی با فاصله کمی تا فرودگاه قرارگرفته، توسط قایق های سریع یا هواپیمای کوچک می توانید این فاصله را طی کنید. سواحل جزیره پوشیده از شن نرم و سفید است و با گردش در این جزیره کوچک حس می کنید جزیره متعلق به خودتان است.

موج سواری
مالدیو مقصد موج سواری در سطح جهانی است. بهترین موج سواران از سراسر دنیا به مالدیو میایند و مهارت ها خیلی بالاتر از سطح آماتور است، اما هر روز صبح  وقتی قهوه تان را سر میکشید، حرفه ای های موج سواری را می بینید که به طرف دریا می روند. البته جزایری هم هستند که می توانید چند جلسه  در آنجا آموزش موج سواری بگیرید.

پارو زنی ایستاده
این گزینه عالی دیگری است که مالدیو به داشتن آن معروف است، چون بیشتر جزایر با آبهای آرام کم عمق احاطه شده که فقط با جزر و مد حرکت می کنند. می توانید بدون خطر در خلیج پاروزنی کنید با آبی چنان تمیز که ماهی های شناگر را درست زیر تخته سواری تان می بینید

زیردریایی Whale
برای کسانی که غواصی نمی کنند و بچه ها تعدادی قایق هست که شما را به زیردریایی The Whale House می برد، با این زیردریایی می توانید به صخره های اقیانوسی سری بزنید.

پرواز نمایشی
دیدن زیر و بم های متفاوت زیر آب وقتی از روی مالدیو پرواز می کنید چیزی اعجاب آور است. برای بازدید خیلی از مناطق هواپیمای دو موتوره لازم است. اگر فرصت ماندن در یکی از این مناطق را ندارید توصیه می کنیم برای یکی از این پروازها بسر فراز جزایر مرجانی نام نویسی کنید. فقط از راه پرواز در آسمان می شود به زیبایی واقعی و مجزا بودن این جزایر و مالدیو پی برد.

date_range چهارشنبه 03 مرداد 1397 remove_red_eye 4768 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0