{{ctrl.notification}}
اردبیل به باکو و اردبیل به وان به خطوط هوایی اضافه شد

فرزانه شرفبافی روز پنجشنبه در آئین بازگشایی فرودگاه پارس آباد مغان افزود: برای تحقق این امر برقراری پروازها و برنامه ریزی ها همزمان با عید نوروز آتی انجام می شود.
وی با اشاره به بازگشایی فرودگاه پارس آباد گفت: قصد داریم پروازهای این فرودگاه که از دهه فجر دایمی می شود بوسیله هواپیماهای جدید خریداری شده انجام پذیرد ، هواپیمایی که از دهه فجر به صورت رسمی پرواز به این فرودگاه را انجام خواهد داد با یک هزار میلیارد ریال خریداری شده است.

وی افزود: امید است این پروازها به صورت رسمی و دایمی برقرار شود چرا که هواپیما باید توجیه اقتصادی داشته باشد. 
به گفته او ، دولت بسترسازی و زمینه سازی لازم را در فرودگاه پارس آباد مغان انجام داده و در نظر داریم فرودگاه پارس آباد را مجهز به امکانات بین المللی کنیم.
فرودگاه پارس آباد در سال 52 برای پروازهای سبک احداث شده بود. این فرودگاه که فعالیتی منظم نداشت از پنج سال پیش به علت تخریب و مستهلک بودن ساختمان و باند و تجهیزات آن تعطیل شد. 
به گفته اکبر صمدی فرماندار پارس آباد، با کمک دولت تدبیر و امید بازسازی فرودگاه پارس آباد در سالهای اخیر شتاب بیشتری گرفت، برای بازسازی باند پرواز فرودگاه به طول سه کیلومتر با سه لایه آسفالت، محوطه سازی، فنس کشی و توسعه و بازسازی ساختمان فرودگاه نزدیک به 200 میلیارد ریال هزینه شده است.
فرودگاه پارس آباد پیش از این فقط قابلیت نشست و برخاست هواپیماهای سبک را داشت که با توسعه زیر ساخت ها و تجهیزات و ارتقای آن انواع هواپیما ها از جمله فوکر و ایرباس نیز می توانند به این فرودگاه پرواز داشته باشند.
فرماندار پارس آباد از راه اندازی پروازهایی از این فرودگاه به سایر نقاط کشور از جمله مشهد در آینده نزدیک خبر داد.
پارس آباد مغان در شمال اردبیل و در جوار مرز جمهوری آذربایجان واقع می باشد. فرودگاه این شرکت نخستین فرودگاه احداثی در استان اردبیل می باشد.

date_range جمعه 22 دی 1396 remove_red_eye 2771 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0