مطالب

یکی از فرصت‌هایی که تعطیلات نورزو در اختیار ما می‌گذارد، سفر کردن است. گاهی شاید نگاه سطحی ما به سفر و مسافرت رفتن باعث شود آنطور که باید از فواید این اتفاق جالب زندگی بهره‌مند نشویم. گاهی هم سفر کردن ، آن چیزی نیست که معمولا تصور می‌کنیم، بلکه باید انتظارات دیگری از سفر داشته باشیم. این مطلب را بخوانید تا از زاویه‌ی دیگری به سفر کردن نگاه کنید.

در هنگام مسافرت رعایت نکات بهداشتی و نظافت شخصی از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد زیرا در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی ممکن است افراد به بیماری های واگیردار مختلفی مبتلا شوند.

برای همه ما پیش آمده که در هنگام سفر خود برای تعطیلات با مشکلی مواجه شده باشیم. هتل بد، گم شدن پاسپورت یا آفتاب سوختگی شدید. در اینجا ۱۰ حادثه بد در مسافرت و چگونگی مقابله به آن ها را با هم مرور می کنیم.

سفرهای هوایی در طول زمان چقدر تغییر کرده اند بیش از صد سال از اولین پرواز انسان با هواپیما میگذرد. در طی این سالها مسافرت هوایی تغییراتی چشمگیر داشته. شرکت های هواپیمایی پیوسته در حال رقابت در خدمات پرواز برای مسافران بوده اند. تصاویر زیر روند پیشرفت

نکات زیر برای شما سفر سالمی را در هواپیما به دنبال دارد:

 کـمـک کـن مـثـل مشهد، شهر رؤیا
دلـم پـر ازدحـام از نـور بـاشــد
پـر از پـرواز کـفـتـرهـاى کوچک
سـرم سـبـز و دلـم پـر شور باشد
شهادت امام رضا (ع)تسلیت باد

گرچه بسیاری از ما در زندگی خود از کلمه توریست و توریسم استفاده کرده‌ایم، ولی تعریف آنچه که دقیقا توریسم گفته می‌شود می‌تواند دشوار باشد.

سفر به فرانسه نیازمند دریافت ویزای فرانسه است. برای دریافت ویزای این کشور باید مدارک خود را آماده کنید و پس از گرفتن وقت سفارت فرانسه از طریق ایمیل، مدارک خود را به ترتیبی که سفارت فرانسه مشخص کرده، در زمان تعیین شده‌ی خود به سفارت تحویل دهید. برای آشنایی بیشتر با مدارک، نحوه گرفتن وقت سفارت، دریافت ویزا و مسیر دسترسی به این سفارت در ادامه همراه سفرآقا باشید.

سفارت فرانسه کجاست؟

سفارت فرانسه در ایران، در شهر تهران قرار دارد و در خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۴-۶۶ واقع است.

در روز صدها هزار نفر با هواپیما سفر می‌کنند. سفرهای هوایی اسراری دارند که مطمئنا مسافرین از شنیدن برخی از آن‌ها شگفت‌زده خواهند شد. 
مسافرت با هواپیما همیشه بهترین گزینه برای رفتن به مسیرهای طولانی است. در واقع هواپیما زمان بودن در مسیر را کمتر کرده تا مسافران لحظات طلایی زندگی خود را بین مسیر مبدا تا مقصد تلف نکنند. در روز نزدیک به صدها هزار نفر با هواپیما به سفر می روند. اسراری در سفرهای هوایی وجود دارد که ممکن است مسافران از آن اطلاعی نداشته و با شنیدن آن‌ها شگفت‌زده شوند.