یکی از فرصت‌هایی که تعطیلات نورزو در اختیار ما می‌گذارد، سفر کردن است. گاهی شاید نگاه سطحی ما به سفر و مسافرت رفتن باعث شود آنطور که باید از فواید این اتفاق جالب زندگی بهره‌مند نشویم. گاهی هم سفر کردن ، آن چیزی نیست که معمولا تصور می‌کنیم، بلکه باید انتظارات دیگری از سفر داشته باشیم. این مطلب را بخوانید تا از زاویه‌ی دیگری به سفر کردن نگاه کنید.

به گزارش سفرآقا ، با نزد‌یک شد‌ن به روزهای پایانی ماه صفر که با ایام رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهاد‌ت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) مصاد‌ف است، بلیت هواپیما د‌ر مسیر تهران-مشهد‌ برای روز جمعه ۲۶ آبان ماه از سوی برخی شرکت‌های هواپیمایی با نرخ‌های بالایی د‌ر حال فروش است.

در هنگام مسافرت رعایت نکات بهداشتی و نظافت شخصی از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد زیرا در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی ممکن است افراد به بیماری های واگیردار مختلفی مبتلا شوند.

برای همه ما پیش آمده که در هنگام سفر خود برای تعطیلات با مشکلی مواجه شده باشیم. هتل بد، گم شدن پاسپورت یا آفتاب سوختگی شدید. در اینجا ۱۰ حادثه بد در مسافرت و چگونگی مقابله به آن ها را با هم مرور می کنیم.

سفرهای هوایی در طول زمان چقدر تغییر کرده اند بیش از صد سال از اولین پرواز انسان با هواپیما میگذرد. در طی این سالها مسافرت هوایی تغییراتی چشمگیر داشته. شرکت های هواپیمایی پیوسته در حال رقابت در خدمات پرواز برای مسافران بوده اند. تصاویر زیر روند پیشرفت

نکات زیر برای شما سفر سالمی را در هواپیما به دنبال دارد:

 کـمـک کـن مـثـل مشهد، شهر رؤیا
دلـم پـر ازدحـام از نـور بـاشــد
پـر از پـرواز کـفـتـرهـاى کوچک
سـرم سـبـز و دلـم پـر شور باشد
شهادت امام رضا (ع)تسلیت باد

گرچه بسیاری از ما در زندگی خود از کلمه توریست و توریسم استفاده کرده‌ایم، ولی تعریف آنچه که دقیقا توریسم گفته می‌شود می‌تواند دشوار باشد.